Dzisiaj mamy: 10 lipiec 2020 roku
Strona główna Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie
strona główna mapa witryny poleć stronę BIP
zwiększ czcionkę normalna czcionka zmniejsz czcionkę Rozmiar czcionek
Newsletter

Dopisz się do newslettera

Aktualności

Bezpłatne szkolenia organizowane w ramach projektu "Szybka reakcja"

2015-01-08

Firma "Euro – Konsult" sp. z o.o. ma przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w bezpłatnym szkoleniu organizowanym w ramach projektu „Szybka reakcja"  finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Priorytetu VIII. Regionalne kadry gospodarki Działania 8.1 Rozwój pracowników i przedsiębiorstw i przedsiębiorstw w regionie,  Poddziałanie 8.1.2 Wsparcie procesów adaptacyjnych i modernizacyjnych w regionie.


PROJEKT SKIEROWANY JEST DO OSÓB:

Zwolnionych, które utraciły pracę z przyczyn dotyczących zakładów pracy (przechodzących procesy adaptacyjne i modernizacyjne, posiadających jednostkę organizacyjną na obszarze woj. opolskiego w okresie nie dłuższym niż 6 miesięcy przez dniem przystąpieniem do projektu zamieszkujących w rozumieniu KC na terenie województwa opolskiego.


W RAMACH PROJEKTU REALIZUJEMY SZEROKI ZAKRES WSPARCIA:

1. Poradnictwo zawodowe w wymiarze 6 h na osobę w tym 3 godziny Indywidualnego Planu Działania. Celem zadania jest zwiększenie motywacji do rozwoju osobistego i świadomości o konieczności podnoszenia kwalifikacji  zawodowych zgodnych z potrzebami opolskiego rynku pracy

2. Poradnictwo Psychologiczne w wymiarze 4h na osobę obejmuje pomoc ukierunkowaną na poprawę funkcjonowania na rynku pracy – radzenie sobie ze stresem, skuteczną komunikację społeczną, pomoc w poznaniu cech swojej osobowości, preferencji zawodowych, kompetencji społecznych, zwiększeniu wiedzy o własnych zasobach, motywowanie i udzielenie wsparcia w podejmowaniu pozytywnych zmian.

3. SZKOLENIE ZAWODOWE (DO WYBORU):

II. Pracownik ochrony fizycznej I stopnia – 245 h

  • blok ogólno-prawny – 50 h
  • ochrona osób – 30 h
  • ochrona mienia – 70 h
  • wyszkolenie strzeleckie – 35 h
  • samoobrona i techniki interwencyjne – 60 h

Program i forma organizacji zajęć są w pełni zgodne z: Ustawą z dn. 22.08.1997 r. o Ochronie Osób i Mienia

Dla uczestników szkolenia Pracownik ochrony fizycznej przysługuje stypendium szkoleniowe - 1612,10 zł/os. brutto.

4. PRAKTYKI ZAWODOWE:

Wsparcie będzie realizowane w przedsiębiorstwach na terenie woj. opolskiego  w wymiarze 3 miesiące na osobę. Pomoże to uczestnikom przygotować się do podjęcia pracy w nowym zawodzie. Projektodawca zapewni wszystkim uczestnikom proj. realizację praktyki zawodowej zgodnie  z „Wytycznymi w zakresie organizacji praktyk zawodowych oraz subsydiowanego zatrudnienia”.

Wynagrodzenie za 3-miesięczną praktykę 1 600,00 zł brutto/m-c.

 

5. POŚREDNICTWO RACY:

Pośrednictwo pracy będzie udzielane indywidualnie w biurze projektu (średnio 6h/os nie więcej niż 12h/os.) Tematyka zajęć będzie dobierana indywidualnie w oparciu produkty wytworzone w ramach powyższych zadań wraz z uwzględnieniem specyfiki grupy docelowej. Pośrednictwo będzie prowadzone przez wykwalifikowanego pośrednika zawodowego.

6. PONADTO ZAPEWNIAMY:

  • wyżywienie,
  • ubezpieczenie,
  • zwrot kosztów dojazdu,
  • materiały szkoleniowe.

 

Więcej informacji:

Sławomir Pierz

792237777

http://www.euro-konsult.pl/

Wydrukuj Poleć stronę Generuj PDF Redagował: Joanna Kojdecka 2015-01-09 09:02:02 wstecz wstecz

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie
projekt i realizacja: Agencja Interaktywna IntraCOM.pl