Dzisiaj mamy: 20 luty 2020 roku
Strona główna Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie
strona główna mapa witryny poleć stronę BIP
zwiększ czcionkę normalna czcionka zmniejsz czcionkę Rozmiar czcionek
Newsletter

Dopisz się do newslettera

Aktualności

Gwarancje dla młodzieży w powiecie nyskim

2015-02-25

 

 

Szanowni Państwo,

Głównym problemem dzisiejszego rynku pracy jest wysokie bezrobocie wśród osób do 25 roku życia. Brak doświadczenia zawodowego sprawia, że pracodawcy niechętnie zatrudniają osoby w tej grupie wiekowej nie dając tym samym szansy na uzyskanie stażu zawodowego. Sytuacja ta prowadzi do poczucia braku perspektyw i bardzo często sprzyja podjęciu decyzji o wyjeździe za granicę.  Efektem tego jest coraz mniejsza ilość ludzi młodych, kreatywnych, którzy jeśliby odpowiednio wcześniej otrzymali szansę chętnie pracowaliby w powiecie, województwie, kraju.

 

Wychodząc naprzeciw powyższym problemom Powiatowy Urząd Pracy w Nysie rozpoczął realizację programu „Gwarancje dla młodzieży w powiecie nyskim”, którego celem jest ograniczenie bezrobocia wśród osób młodych. Głównym założeniem programu jest gwarancja objęcia wsparciem w postaci oferty zatrudnienia lub innej formy pomocy przewidzianej w ustawie każdej osoby do 25 roku życia do 4 miesięcy od momentu rejestracji w urzędzie. Wsparcie to będzie dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego z uczestników. Program ten jest również adresowany do pracodawców pod hasłem „Dajmy im gwarancję”, gdyż w ramach jego realizacji PUP w Nysie może wspomóc finansowo zatrudnienie ww. osób.

 

Jeżeli jesteś zarejestrowany w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nysie i chcesz skorzystać z programu „Gwarancje dla młodzieży w powiecie nyskim” skontaktuj się ze swoim doradcą, który ustali razem z Tobą indywidualną ścieżkę działania.

 

Pracodawco jeśli chcesz pomóc młodzieży z powiatu nyskiego skontaktuj się z nami pod numerem 77 448 99 33. Mamy wiele możliwości by dofinansować zatrudnienie młodych osób.

 

 

 

 

Wydrukuj Poleć stronę Generuj PDF Redagował: Joanna Kojdecka 2015-02-24 07:49:44 wstecz wstecz

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie
projekt i realizacja: Agencja Interaktywna IntraCOM.pl