Dzisiaj mamy: 22 kwiecień 2019 roku
Strona główna Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie
strona główna mapa witryny poleć stronę BIP
zwiększ czcionkę normalna czcionka zmniejsz czcionkę Rozmiar czcionek
Newsletter

Dopisz się do newslettera

Aktualności

PUP w Nysie Liderem Aktywizacji Osób Młodych.

2018-10-24

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie po raz kolejny zwycięzcą  w ogólnopolskim konkursie Fundacji Promocji Inicjatyw Społecznych POLPROM z Warszawy pod patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Tytuł LIDERA AKTYWIZACJI OSÓB MŁODYCH oraz nagrodę specjalną w dniu 26.10.2018 w Warszawie odebrał podczas uroczystej gali zastępca dyrektora PUP w Nysie Łukasz Podolski.

 

W konkursie zostały wybrane najlepsze dobre praktyki spośród wszystkich zgłoszonych przez instytucje rynku pracy pretendujące o tytuł lidera. Kapituła dokonując wyboru zwracała uwagę czy dane przedsięwzięcie wpisuje się w ogólne ramy założeń konkursowych tj. czy pomysł miał realny wpływ na :

-  wzrost zaufania młodego pokolenia do instytucji rynku pracy,

- lepsze poznanie przez osoby młode oferty instytucji rynku pracy, w tym większej przystępności informacji o ofercie, poprzez np. wykorzystanie mediów społecznościowych i dostosowanie języka przekazu do oczekiwań osób młodych,

- partnerskie traktowanie młodych klientów na każdym etapie wsparcia, w tym pełnej indywidualizacji wsparcia i partycypacji osób młodych w kreowaniu lokalnych działań na rzecz promocji zatrudnienia,

- zwiększenie wiedzy młodych osób o rynku pracy,

- zapewnienie zgodności wsparcia kierowanego do osób młodych z potrzebami lokalnego rynku pracy i regionalnymi strategiami rozwoju.

 

O tytuł lidera walczyły instytucje rynku pracy z całego kraju zarówno z sektora publicznego jak i prywatnego.

Jurorzy konkursu docenili nasze nowatorskie i innowacyjne działania zwiększające skuteczność wsparcia kierowanego do osób młodych przyznając nam nagrodę specjalną i tytuł Lidera.

 

W codziennym działaniu Powiatowemu Urzędowi Pracy w Nysie przyświeca hasło:

„Powiatowy Urząd Pracy w Nysie – Więcej niż Urząd Pracy” i nie jest to tylko nic nieznaczący frazes.

 

 

Wydrukuj Poleć stronę Generuj PDF Redagował: Daniel Machnik 2018-11-07 10:37:43 wstecz wstecz

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie
projekt i realizacja: Agencja Interaktywna IntraCOM.pl