Dzisiaj mamy: 13 kwiecień 2021 roku
Strona główna Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie
strona główna mapa witryny poleć stronę BIP
zwiększ czcionkę normalna czcionka zmniejsz czcionkę Rozmiar czcionek
Newsletter

Dopisz się do newslettera

Rejestracja online

Aby zarejestrować się w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nysie jako osoba bezrobotna lub poszukująca pracy możecie Państwo skorzystać z Internetu.

Rejestracji można dokonać za pośrednictwem strony www.praca.gov.pl.

KROK 1

Wypełnienie ankiety na podstawie której ustalony zostanie status osoby na rynku pracy.

KROK 2

Rejestracji możecie Państwo dokonać w dwojaki sposób:

Rejestracja w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nysie.
Ten rodzaj rejestracji nie wymaga wizyty w urzędzie. Do wniosku o dokonanie rejestracji konieczne jest dołożenie wszystkich zeskanowanych dokumentów wymaganych do rejestracji. Wypełniony wniosek wraz z załącznikami należy podpisać bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP strona otworzy się w nowym oknie: http://epuap.gov.pl/wps/portal/E2_ZalozProfil.

Stwórz profil zaufany ePUAP.

Wykaz punktów potwierdzających.

  • Zakład Ubezpieczeń Społecznych Inspektorat w Nysie Nysa, ul. Armii Krajowej 3, Czynny pon.: 8.00-17.00, wt.- pt.: 8.00-15.00
  • Urząd Skarbowy w Nysie, ul. Bolesława Krzywoustego 23

Zgłoszenie do rejestracji w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nysie.
Ten rodzaj rejestracji wymaga osobistej wizyty w urzędzie, natomiast nie wymaga podpisania wniosku o dokonanie rejestracji wraz z załącznikami bezpiecznym podpisem elektronicznym weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym ePUAP. Dokumenty wymagane do rejestracji należy dostarczyć podczas wizyty w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nysie. Termin wizyty zostanie wyznaczony przez system.

KROK 3

W trakcie rejestracji niezbędne jest wypełnienie wszystkich pól formularza:

  • dane osobowe i adresowe,
  • posiadane kwalifikacje (wykształcenie, zawody, uprawnienia, umiejętności, języki obce),
  • stopień niepełnosprawności (jeżeli dotyczy),
  • okresy zatrudnienia oraz inne okresy mające wpływ na prawo do zasiłku,
  • informacje o członkach rodziny,
  • preferencje dotyczące pracy.

KROK 4

Po wypełnieniu wymaganych pól należy sprawdzić poprawność wprowadzonych danych. W przypadku błędów należy dokonać ich korekty.

KROK 5

Po dokonaniu  zgłoszenia rejestracji przez Internet (nie dysponujesz podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym ePUAPstrona otworzy się w nowym oknie: http://epuap.gov.pl/wps/portal/E2_ZalozProfil) , system wyznaczy najbliższy wolny termin spotkania. Na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość zawierająca informację dotyczącą potwierdzonego terminu wraz z datą i godziną zgłoszenia w urzędzie.

W przypadku niestawienia się w urzędzie na wizytę rejestracyjną w wyznaczonym czasie lub nieprzedłożenia wymaganych do rejestracji dokumentów wszystkie podane uprzednio dane osobowe zostaną usunięte.

Rejestracji osób ubiegających się o zarejestrowanie jako bezrobotne lub poszukujące pracy nie dokonuje się w przypadku nieprzedłożenia wyżej wymienionych dokumentów lub odmowy przekazania wymaganych danych lub odmowy poświadczenia prawdziwości przekazanych danych. (podstawa prawna § 9 Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy z dnia 12 listopada 2012 roku (Dz.U. z 2012 r. poz. 1299)

 

Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej w sprawie rejestracji bezrobotnych i poszukujących pracy Dz. U. z 2012 r. poz. 1299)

Wydrukuj Poleć stronę Generuj PDF Redagował: Piotr Bobak 2013-09-25 08:01 wstecz wstecz

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie
projekt i realizacja: Agencja Interaktywna IntraCOM.pl