Dzisiaj mamy: 5 marzec 2021 roku
Strona główna Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie
strona główna mapa witryny poleć stronę BIP
zwiększ czcionkę normalna czcionka zmniejsz czcionkę Rozmiar czcionek
Newsletter

Dopisz się do newslettera

Karta Mlodego Przedsiebiorcy

Województwo opolskie w stopniu niespotykanym w całej Polsce, dotknięte jest procesem depopulacji. Niestety spory udział w tym dramatycznym procesie odgrywa powiat nyski - na pięciu młodych ludzi opuszczających Opolszczyznę na stałe, aż trzech to mieszkańcy powiatu nyskiego.

Masowa ucieczka młodych ludzi jest przede wszystkim konsekwencją braku perspektyw zawodowych  i społecznych, dlatego obecnie niezmiernie istotne jest inicjowanie i wdrażanie działań sprzyjających rozwojowi przedsiębiorczości w powiecie nyskim. W najbliższym czasie, wdrażany będzie program działań na rzecz młodzieży, polegający między innymi na opracowaniu „Karty Młodego Przedsiębiorcy”.

CELEM WPROWADZENIA W POWIECIE NYSKIM PROGRAMU
„KARTA MŁODEGO PRZEDSIĘBIORCY” JEST:

  • utworzenie katalogu zawierającego informacje o preferencjach, ulgach, zniżkach i udogodnieniach oferowanych przez lokalne firmy i instytucje, co pomogłoby w prowadzeniu działalności gospodarczej w powiecie nyskim,
  • ułatwienie młodym osobom, rozpoczęcia i prowadzenia działalności gospodarczej,
  • zwiększenie szans rozwoju społeczno - gospodarczego powiatu.

Realizacja Programu przebiegać będzie w sposób otwarty i ewolucyjny, pozwalający nie tylko na poszerzanie kręgu podmiotów zainteresowanych przystąpieniem do Programu, ale też na aktywny udział w Programie młodych przedsiębiorców z powiatu nyskiego.Tym samym kieruję do Państwa propozycję wspólnego kształtowania i poszerzania propozycji zawartych w Karcie Młodego Przedsiębiorcy. Zaoferowane przez Państwa preferencje, ulgi, zniżki i udogodnienia staną się integralna częścią Programu, a Państwo zyskacie formalny status „Partnera Programu: Karta Młodego Przedsiębiorcy”.


Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 77/44-89-928 lub drogą elektroniczną pod adresem:

Wydrukuj Poleć stronę Generuj PDF Redagował: Artur Canecki 2020-01-12 16:24 wstecz wstecz

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie
projekt i realizacja: Agencja Interaktywna IntraCOM.pl