Dzisiaj mamy: 5 marzec 2021 roku
Strona główna Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie
strona główna mapa witryny poleć stronę BIP
zwiększ czcionkę normalna czcionka zmniejsz czcionkę Rozmiar czcionek
Newsletter

Dopisz się do newslettera

Wszystkie drogi prowadzą do Wójcic

 

Projekt Wszystkie drogi prowadzą do Wójcic dofinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich

 

Celem ogólnym projektu było organizacja w 2011 roku projektu szkoleniowego skierowanego do 15 kobiet, mieszkanek wsi Wójcice, które poprzez udział w szkoleniach z zakresu gastronomii i zarządzania nabyły nowe kwalifikacje.

 

Grupę docelową projektu stanowiło 15 mieszkanek wsi Wójcice, które wyraziły chęć podnoszenia swoich kwalifikacji, uczestnictwa w działaniach aktywizujących, rozwijania zainteresowań utrwalających więzi społeczne.

 

W ramach projektu przeprowadzono następujące działania:

 

1. Szkolenie "Gastronomia ze zdobieniem stołów i potraw oraz elementami przedsiębiorczości" dla 10 uczestniczek projektu.

Podczas szkolenia uczestniczki zapoznały się zarówno ze sztuką gotowania i przyrządzania potraw jak i pieczeniem ciast. Dodatkowo szkolenie zostało poszerzone o moduł dotyczący przedsiębiorczości - dzięki temu kobiety uzyskały narzędzie dzięki któremu mogą "wyjść" ze swoimi usługami realizowanymi w ramach Koła Gospodyń Wiejskich na teren całego województwa.

Szkolenie to zapewniło odpowiednie przygotowanie uczestniczek do obsługi okolicznych imprez m.in. Lata Kwiatów w Otmuchowie, Dni Nysy, a także dożynek i obsługi ruchu turystycznego w Wójcicach.

 

2. Szkolenie "Zarządzanie gospodarstwem agroturystycznym wraz z elementami florystyki i przedsiębiorczości" dla 5 uczestniczek projektu.

Podczas szkolenia uczestniczki zapoznały się z zagadnieniami dotyczącymi florystyki i bukieciarstwa, a także dowiedziały się jak sprawnie zorganizować i zarządzać gospodarstwem agroturystycznym.

Położenie wsi Wójcice nad samym brzegiem Jeziora Nyskiego sprawia, iż jest to idealne miejsce na stworzenie gospodarstwa agroturystycznego - wiedza jaka została przekazana uczestniczkom projektu pozwoli im na utworzenie i sprawne zarządzanie gospodarstwem agroturystycznym. Moduł florystyki wraz z elementami przedsiębiorczości jest dodatkowym atutem przy ewentualnej działalności agroturystycznej - piękne kwiaty i umiejętność sprzedania się będą zachęcały gości do odwiedzenia ich gospodarstwa.

 

Dzięki szkoleniom i usamodzielnieniu się uczestniczek projektu przełamane zostały stereotypy w postrzeganiu roli kobiety na wsi - od typowej gospodyni domowej do przedsiębiorczej kobiety, która nie boi się inwestować w swoją osobę i potrafi zyskać pracę, środki finansowe oraz przede wszystkim satysfakcję.

 

Okres realizacji: 01.11.2010 – 31.05.2011

Koszt: 40.160,00 zł

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie (II piętro, pok. 22, tel. 77 4489928).

Wydrukuj Poleć stronę Generuj PDF Redagował: Maciej Krzysik 2013-02-20 11:14 wstecz wstecz

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie
projekt i realizacja: Agencja Interaktywna IntraCOM.pl