Dzisiaj mamy: 5 marzec 2021 roku
Strona główna Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie
strona główna mapa witryny poleć stronę BIP
zwiększ czcionkę normalna czcionka zmniejsz czcionkę Rozmiar czcionek
Newsletter

Dopisz się do newslettera

Kobiety z Bielic - CZAS NA NAS

 

„Kobiety z Bielic – CZAS NA NAS” projekt zrealizowany w ramach Działania 9.5 PO KL Oddolne inicjatywy edukacyjne na obszarach wiejskich.

W 2009 roku Powiatowy Urząd Pracy w Nysie realizował projekt „Kobiety z Bielic – CZAS NA NAS”. Projekt dofinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Działania 9.5 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Głównym celem projektu było stworzenie jego uczestniczkom możliwości rozwoju pasji i zainteresowań poprzez nabycie lub uzupełnienie umiejętności oraz kwalifikacji w drodze kursów i szkoleń.

Grupę docelową projektu stanowiło 15 kobiet, które z własnej inicjatywy były zainteresowane nabyciem lub uzupełnieniem umiejętności i kwalifikacji z zakresu gastronomii, rękodzieła i sztuki.  Były to kobiety, które zamieszkują na terenie wsi Bielice, powiat nyski, gmina Łambinowice.
W ramach projektu zaplanowano wsparcie szkoleniowe z zakresu gastronomii oraz rękodzieła i sztuki zgodnie z zapotrzebowaniem uczestniczek. W ramach tego wsparcia zakupiono sprzęt kuchenny, który posłużył do zorganizowania i przeprowadzenia szkoleń z zakresu gastronomi w Bielickim Domu Kultury, a po zakończeniu projektu został przekazany do Bielickiego Domu Kultury i jest wykorzystywany przez uczestniczki projektu w jego bieżącej działalności, m.in. w trakcie pracy szkoleniowej z młodzieżą i organizowaniu imprez kulturalnych.
Projekt ten, zawarte w nim cele oraz oddolny mechanizm ich kształtowania będą  wzorem do naśladowania i wskażą nowe możliwości rozwiązywania problemów lokalnych . Ponadto projekt przyczyni się do upowszechniania modelu uczenia się przez całe życie, co koreluje z założeniami polityki społecznej i edukacyjnej państwa.

Termin realizacji projektu:

1 luty 2009 r. – 31 sierpnia 2009 r.

Obszar realizacji projektu:
Powiat nyski

Koszt realizacji projektu:
48.900 zł

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie (II piętro, pok. 22, tel. 077 4489928).

Wydrukuj Poleć stronę Generuj PDF Redagował: Maciej Krzysik 2011-10-05 12:18 wstecz wstecz

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie
projekt i realizacja: Agencja Interaktywna IntraCOM.pl