Dzisiaj mamy: 26 luty 2021 roku
Strona główna Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie
strona główna mapa witryny poleć stronę BIP
zwiększ czcionkę normalna czcionka zmniejsz czcionkę Rozmiar czcionek
Newsletter

Dopisz się do newslettera

Tęcza kompetencji turystycznych

Działanie 6.3 Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia poziomu aktywności zawodowej na obszarach wiejskich

Projekt ”Tęcza kompetencji turystycznych”

Projekt jest lokalną inicjatywą przygotowaną w odpowiedzi na potrzeby mieszkańców wsi  Kozielno – Pani Sołtys w ich imieniu  zwróciła się do Urzędu Pracy z prośbą o pomoc w aktywizacji osób nieaktywnych zawodowo i bezrobotnych z wykorzystaniem funduszy unijnych.

 

W projekcie mogą uczestniczyć mieszkańcy wsi Kozielno pozostający bez zatrudnienia, tj.:

- bezrobotni zarejestrowani w Powiatowy Urzędzie Pracy w Nysie

- nieaktywni zawodowo,

którzy są zainteresowani podnoszeniem swoich kwalifikacji, uczestnictwem w działaniach aktywizujących i rozwijaniem zainteresowań utrwalających więzi społeczne.

 

Działania zaplanowane w projekcie wynikają bezpośrednio ze wskazanych przez mieszkańców Kozielna potrzeb:

  • szkolenie "Gastronomia ze zdobieniem stołów i potraw oraz zarządzaniem gospodarstwem agroturystycznym" – pozwoli zapoznać się ze sztuką gotowania, przyrządzania i dekorowania potraw oraz zdobienia stołów. Szkolenie poszerzono o moduł dotyczący zarządzania gospodarstwem agroturystycznym, dzięki czemu  uczestnicy dowiedzą się jak zakładać i sprawnie kierować takim gospodarstwem,
  • szkolenie "Aranżacja terenów zielonych" – wyposaży uczestników w teoretyczną i praktyczną wiedzę na temat profesjonalnego zakładania  i pielęgnacji ogrodów oraz aranżacji i projektowania terenów zielonych.

 

Dzięki usytuowaniu wsi nad brzegiem Jeziora Paczkowskiego możliwe będzie wykorzystanie nabytych w ramach szkoleń umiejętności w celu zwiększenia atrakcyjności turystycznej wsi, a tym samym stworzenia nowych miejsc pracy.

 

 

Dodatkowo w celu zwiększenia motywacji do podjęcia zatrudnienia wszyscy uczestnicy zostaną objęci doradztwem zawodowym. Doradca zaplanuje we współpracy z każdym z nich odpowiednią drogę rozwoju zawodowego – Indywidualny Plan Działania.

 

Okres realizacji projektu: 01.04.2012 – 30.06.2012 r.

 

Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie (II piętro, pok. 22, tel. 077 4489928)

Wydrukuj Poleć stronę Generuj PDF Redagował: Maciej Krzysik 2012-05-08 13:21 wstecz wstecz

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie
projekt i realizacja: Agencja Interaktywna IntraCOM.pl