Dzisiaj mamy: 26 luty 2021 roku
Strona główna Powiatowego Urzędu Pracy w Nysie
strona główna mapa witryny poleć stronę BIP
zwiększ czcionkę normalna czcionka zmniejsz czcionkę Rozmiar czcionek
Newsletter

Dopisz się do newslettera

Rezultaty

Rezultaty projektu:

W ramach projektu zorganizowano 5 międzynarodowych spotkań projektowych, w których uczestniczyli pracownicy PUP Nysa, CpKP i EdiNET. Dwa spotkania odbyły się w Polsce, dwa w Wielkiej Brytanii i jedno w Republice Czeskiej. W trakcie spotkań prezentowane były modele wsparcia osób, które doświadczają braków w zakresie kompetencji kluczowych i umiejętności podstawowych oraz sposoby aktywizacji bezrobotnych. 

EdiNET zorganizowało merytoryczne spotkania ze szkockimi instytucjami publicznymi, w tym urzędem pracy z Edynburga oraz organizacjami trzeciego sektora, które zajmują się aktywizacją bezrobotnych oraz pracą z osobami wykluczonymi. Szkoccy partnerzy wskazali na wolontariat, jako możłiwość zdobywnia kompetencji.

CpKP zaprezentowało swoje pomysły na aktywizację bezrobotnych oraz osób wykluczonych. 

Dzięki wspólnym spotkaniom każda ze stron otrzymała szereg pomysłów i rozwiązań na wsparcie swoich klientów.


Rezultaty szczegółowe:


- dzięki zapoznaniu się z formami pomocy i metodami pracy w innych krajach Unii Europejskiej, pracownicy poszerzyli swoją wiedzę i umięjętności w zakresie pracy z bezrobotnymi, którzy doświadczają braków w umiejętnościach podstawowych i kompetencjach kluczowych.

- przy udziale wszystkich partnerów opracowano model wsparcia osób bezrobotnych, którego elementy w powodzeniem stosowane są w Pracowni Rozwoju Zawodowego w Powiatowym Urzędzie Pracy w Nysie.

- podczas zorganizowanych przez każdego z partnerów międzynarodowych spotkań projektowych, zaprezentowano dobre praktyki z każdego z krajów partnerskich, co pozwoliło na dyskusję i porównanie sposobów radzenia sobie z deficytami w kompetencjach kluczowych.

- z uwagi na partnerstwo obejmujące przedstawicieli z trzech krajów UE, językiem roboczym w projekcie był język angielski. Dzięki częstym kontaktom roboczym oraz spotkaniom projektowym, pracownicy bezpośrednio zaangażowani w projekcie mieli możliwość podniesienia swoich umiejętności językowych - potwierdzeniem tego są opinie pracowników, o tym że dzięki stałemu kontaktowi z językiem obcym nabrali pewności siebie w używaniu języka angielskiego i podnieśli poziom jego znajomości.

- dzięki współpracy w ramach projektu oraz pomysłom podpatrzonym u partnerów, częściowo zmodyfikowano spósób pracy z osobami, które doświadczają deficytów w zakresie umiejętności podstawowych i kometencji kluczowych. Jednym z najważniejszych rezultatów projektu jest także powstanie Pracowni Rozwoju Zawodowego, gdzie w pracy z osobami bezrobotnymi wykorzystywane są m.in. doświadczenia i umiejętności nabyte w projekcie.

- współpraca z partnerami zagranicznymi, tj. EdiNET i CpKP pozwoliło na dalsze zacieśnienie współpracy - dzięki temu planowane są kolejne wspólne przedsięwzięcia finansowane zarówno ze środków UE, jak i własnych. 

 

 

 


  Nazwa pliku Rozmiar Pobierz
Kategoria: Rezultaty_erasmus_plus [ 6 ]
BEC Social innovation – Business and Employment Co-operative Initiative BEC Social innovation – Business and Employment Co-operative Initiative 263.79KB pobierz
Developing the Young Workforce Edinburgh Developing the Young Workforce Edinburgh 843.6KB pobierz
LIVE Volunteering and DWP Welfare Benefits Guidance LIVE Volunteering and DWP Welfare Benefits Guidance 233.91KB pobierz
Model - European Good Practices Model - European Good Practices 318.05KB pobierz
Professional Development Workshop.pdf Professional Development Workshop.pdf 13.96MB pobierz
Strategic skills pipeline Edinburgh Strategic skills pipeline Edinburgh 590.08KB pobierz
Wydrukuj Poleć stronę Generuj PDF Redagował: Maciej Krzysik 2018-02-02 09:23 wstecz wstecz

Powiatowy Urząd Pracy w Nysie
projekt i realizacja: Agencja Interaktywna IntraCOM.pl